איפה המשרדים שלנו?

אצ"ל 31, ראשון לציון

ראשון - חמישי 07:00-19:00

לחץ כאן להתחלת שיחה

058-4095252

קובי אגאי

בניית אתרי וורדפרס

חברת EverAccess בונה אתרי וורדפרס לבעלי מקצוע, חברות עסקים קטנים וגדולים ועוד. פירוש המילה וורדפרס מאנגלית הוא: מכבסת מילים וזה משום שהפלטפורמה הזאת פותחה בראשיתה לצורך כתיבת בלוגים, ורק אחר כך הפכה לאחת מתוכנות הניהול הכי מבוקשות בעולם. גם גוגל אוהב אותה ומהסיבות הנכונות. היא ידידותית למשתמשים, קלה ונוחה לפעול, קלה לתחזוקה והיא מערכת ניהול תוכן בעלת קוד פתוח שזה יתרון עצום וגם כלכלי עבור בעלי אתרים. היום כ-33% מהאתרים בעולם הם אתרי וורדפרס. הסיבות להעדפת אתר מסוג וורדפרס הן רבות. בדרך כלל התנהגות אתר היא זו שגם תקבע את התוצאות והקידום שלו בגוגל. מנוע החיפוש שם לב להרבה מאוד הדגשים ומיקומו של אתר, נקבע לפי רבים מהם. בין השאר מתייחס גוגל לנושאים הבאים: מהירות טעינת אתר, קלות גלישה, ידידותיות למשתמש, פרישת תוכן נוחה וברורה, סרגל ניווט נוח ועוד. ככל שקל יותר להשתמש באתר ולמצוא מידע כלשהו, כך השהייה ארוכה יותר וגוגל רואה גם את זה.

 

למה אתם חייבים אתר עם קוד פתוח כדוגמת WordPress?

כאשר אתם בונים אתר עם קוד סגור, "המפתח" לאתר נמצא בידי החברה שהקימה לכם את האתר, ואתם בחתונה קתולית אתה. רק היא יכולה להיכנס לאתר שלכם, ולשנות דברים. להוריד ולהוסיף טקסטים, להוסיף ולהוריד תמונות ועוד. אתם תלויים בחברה הזו לא רק מבחינת תשלום עבור התחזוקה, אלא שהם במידה רבה "שבויים" של אותה חברה. אבל כאשר חברת בניית אתרי וורדפרס מקימה לכם אתר, יש לכם כבר סיפור אחר לגמרי והרבה יותר טוב. לא רק החברה יכולה להיכנס לאתר שלכם ולבצע בו שינויים, אלא גם אתם. בכל זמן בכל עת. מערכת קוד פתוח מאפשרת לכם את העצמאות והבעלות המלאה על האתר שלכם, ללא צורך בתשלום דמי אחזקה לחברה כלשהי, וללא תלות בזמן או ביכולת שלה לבצע שינויים באתר שלכם, אתם פשוט יכולים לעשות את זה לבד.

 

חנות און ליין בוורדפרס – ידידותית לקונים ולמוכרים

מלבד אתרי וורדפרס, יש גם הרבה מאוד אתרי חנות שבנויים על וורדפרס – התוסף שמאפשר להמיר את האתר לחנות וירטואלית נקרא בעברית ווקומרס או בעגה המקצועית באנגלית WooCommerce (חלק אפילו קוראים לתוסף בשמו המקוצר WOO). זוהי תוכנה מאוד מומלצת להקמתן, גם בגלל קלות התפעול והנוחות, אבל גם ובעיקר בגלל שהיא תוכנה בעלת קוד פתוח כאשר חנות זקוקה לגמישות הזו ככל העת, כאשר היא מעדכנת מוצרים, עושה מבצעים ועוד. היא לחלוטין לא יכולה לעשות את כל השינויים האלה מול חברת תחזוקה ובדרך כלל לכל בעלי חנות מסחר אלקטרוני ברשת, יש עובד פנימי שאחראי על עדכון אתר החנות כל העת. בנוסף, ממש כמו עם אתרים אחרים בוורדפרס, גוגל מבין את האתרים האלה. הם לא נוחים רק לבעליהם, אלא גם עבור גוגל וזה חשוב מאוד לקידום.

 

אז מה שונה חוויית המשתמש באתרי וורדפרס משאר מערכות ה CMS?

רבות מושקע היום בכל אתר, בתחום של חוויית משתמש. גם לאתר וורדפרס תוספים שונים שבאים לעשות לגולשים את החיים קלים, או לתמוך בידידותיות של האתר, בנראות שלו ובתוכן שלו בצורה הכי נכונה. יש חשיבות עצומה לעדכניות אתר במונחים של טכנולוגיה. ככל שלגולשים יהיה קל יותר להתמצא באתר ולמצוא את מבוקשם, כך הם יעברו חוויית משתמש חיובית ויחזרו לאתר הזה. בדרך כלל היררכיה של אתר, מיקום פונקציות מסוימות, מספר העמודים והסידור הפנימי של האתר, עונה על התנהגות צפויה של גולשים באתר. כל מה שחשוב הוא לארגן אתר בצורה כזו שהגלישה תהיה בו טבעית וקלה, וזה בדיוק מה שמאפיין בניית אתרי וורדפרס.

 

בניית אתרים בוורדפרס – אתר שכל הזמן מתעדכן

מאוד חשוב להיות גמיש ברשת. גוגל משנה כל הזמן את האלגוריתם שלו ואת חוקי הקידום, יש פיתוחים טכנולוגיים חדשים שחייבים להיות בכל אתר. יש תוספים שגורמים לתמונות ולסרטונים באתר להיראות יותר טוב, כל מיני חידושים שחשוב שיהיו בכל אתר. אתר וורדפרס זה אתר שכל הזמן אפשר להתקין בו עוד ועוד תוספים שימלאו אחר פונקציות חדשות. אתר כזה לעולם לא ייראה ויתנהג כמו אתר מיושן. הוא תמיד יהיה בקו ובטכנולוגיה הכי חדשנית, וייתפס ככזה גם בעיני הגולשים. עם וורדפרס יש הזדמנות לעצב אתרים מאוד מרשימים עם אלפי תוספות כמו תוספים שמזרזים את העלאת האתר, את הניווט בו, יוצרים טופס צור קשר (אם עוד לא היה כזה) ועוד.

 

קידום אתרי וורדפרס

לדברי מקדמים יש בתוכנת וורדפרס, כמה פלאגינים ומרכיבים שגורמים לה לבלוט במנועי החיפוש ומשפרים את האופיטימיזציה של האתר תוך כדי עבודה על הקידום בגוגל. המשמעות היא שגוגל לא מתקשה לאנדקס את האתר, הוא רואה אותו עם כל הטקסט והויז'ואל שיש בו, אין חסימות בפניו וכך קל לו יותר לקדם אותו. גם נושא האבטחה של אתרי וורדפרס מקסימלית וברמה הגבוהה ביותר. פאנל הניהול של אתרי וורדפרס כולל כל מיני קטגוריות כמו: מדיה, פוסטים, קישורים, עמודים ועוד ובאמצעות התפריט ניתן לראות תגובות של גולשים, סטטיסטיקות שונות שמתייחסות לאתר,בלוגים ועוד. יש אפשרות להוסיף רשימות לכל בלוג, לנהל תגיות וקטגוריות ולהעלות קבצים. הרי בסופו של דבר מדובר בתוכנת ניהול התוכן הכי ידידותית והכי מבוקשת היום בארץ ובעולם.

 

עיצוב בוורדפרס

שימוש בוורדפרס מאפשר ניצול תוספות לכל מיני מטרות כמו הוספת כפתור, הקפאת פעילות של כפתורים קיימים ועוד. תפריט העיצוב מאפשר הוספת וידג'ים, ערכות עיצוב, תמונות ועוד. בלחיצה על כפתור עיצוב, נחשף שפע אפשרויות של עיצוב מרשים חלקן בתשלום וחלקן בחינם. אפשר לעצב את האתר בצבעים שתבחרו, בפונטים, ובייחוד שלו ויש מסך שמציג את כל ערכות הנושא, ואשר לוח הבקרה יכול לבחור בכל אחת מהן. עם אפשרות של הצגת כותרת ותיאור, בחירת צבעים, קביעת תמונת רקע, עיצוב ברזולוציה יותר עמוקה, וכל שינוי יוצג מיד על המסך שלכם. גם אחרי הבחירות שלכם, אפשר יהיה לבצע שינויים בהתאמה מלאה לדרישות שלכם.

Share this post

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב pinterest
שיתוף ב print
שיתוף ב email

Subscribe To Our Newsletter

Get updates and learn from the best