תפריט ניווט מהיר
  Add a header to begin generating the table of contents
  Scroll to Top

  מה זה הפניות Redirects

  הפניה מחדש היא השיטה להעביר כתובת URL אחת לכתובת אחרת.

  מהי הפניה מחדש

  הפניה מחדש היא דרך להעביר את כל המשתמשים ומנועי החיפוש לכתובת אתר שונה מזו שביקשו בתחילה. שלושת ההפניות הנפוצות ביותר הן 301, 302 ו- Meta Refresh.

  סוגי הפניות

  הפניית 301, “הועבר לצמיתות” – מומלץ לקידום אתרים.
  הפניית 302, “נמצא” או “הועבר זמנית”
  Meta Refresh

  ההשפעה של הפניית 301 בקידום אתרים

  כפי שצוין לעיל, אם המשתמש יכול להציג מספר גרסאות URL של אותו דף, הם יכולים להתחבר לגרסאות שאינך מעוניין לדרג במנועי החיפוש. שימוש בהפניות מחדש של 301 לא רק יגדיל את הסיכוי שהגולש יתחבר לכתובת האתר הנכונה, אלא ידאג שמנועי החיפוש ישקלו את כל הפרמטרים הדרושים לקידום האתר (כגון קישורים נכנסים) בדף 301 שהופנה מחדש יועברו ישירות לכתובת האתר המועדפת עליך. יש ויכוח רב האם 301 מביא לאובדן מדדים כלשהו, אך מאט קאטס אמר במפורש שמנועי החיפוש מספיק חכמים בכדי לזהות את הפניות ה -301 וכך אינם מאבדים מדדים כלשהם. למרבה הצער, יש כמה דוגמאות עיקריות לדפים שמאבדים מיקומים משמעותיים לאחר הפניה של 301 שמצביעה על כך שכתובות אתרים הן גורם דירוג משמעותי או שמר קאטס לא דיבר אמת (?!).

  כמו דברים אחרים בקידום אתרים, התוצאות אינן מיידיות. לגוגל ייקח קצת זמן לסרוק את האתר, לזהות את ה- 301 ולהכיר  את כתובת האתר החדשה.

  הפניית 301 – הועבר לצמיתות

  הפניה מחדש של 301 היא הפניה קבועה המעבירה בין 90-99 אחוזים ‘מהכח’ הקידומי מהדף המפנה לדף המופנה. 301 מתייחס לקוד סטטוס HTTP עבור מיון להפניה מחדש. ברוב המקרים, הפניית 301 היא הדרך הקלה והמומלצת ביותר להפניה לכתובת URL אחרת.

  הפניית 302 – הועבר באופן זמני (גרסה HTTP 1.0) / נמצא (גרסה HTTP 1.1)

  חלק מעובדי גוגל טוענים כי ישנם מצבים שבהם ניתן לטפל ב- 301 ו- 302 באותו אופן, אך הראיות שלנו מצביעות על כך שהדרך הטובה ביותר להבטיח שמנועי חיפוש ודפדפנים מכל הסוגים, היא שימוש ב- 301 בעת הפניית כתובות אתרים לצמיתות. האינטרנט פועל על פי פרוטוקול הנקרא HyperText Transmission Protocol או בשמו המוכר HTTP המסדיר את אופן הפעולה של כתובות אתרים. יש לו שתי גרסאות עיקריות, 1.0 ו- 1.1. בגרסה הראשונה (1.0), הפניית 302 התייחסה לקוד הסטטוס “הועבר זמנית”. אך זה השתנה בגרסה השנייה (1.1) ומשמעותו הייתה “נמצא” (המילה Found באנגלית).

  הפניית 307 – הועבר באופן זמני (גרסה HTTP 1.1 בלבד)

  הפניית 307 היא היורשת להפניית 302 בגרסת HTTP 1.1. למרות שהסורקים הגדולים (crawlers באנגלית) יפרשו את זה כהפניות 302 במקרים מסוימים, עדיף להשתמש ב- 301 כמעט בכל המקרים. היוצא מן הכלל לכך הוא כאשר התוכן פשוט מועבר רק לרגע (כגון במהלך תחזוקה) והשרת כבר סומן כ- 1.1 תואם על ידי מנועי החיפוש. מכיוון שלמעשה קשה להחליט אם מנועי החיפוש סימנו אתר כתואם או לא, בדרך כלל בטוח יותר להשתמש בהפניית 302 לתוכן שהועבר זמנית.

  Meta Refresh

  מטה רענון הוא סוג של הפניה מחדש שנעשית ברמת הדף ולא ברמת השרת. ההפניות בדרך כלל איטיות יותר, ולא טכניקת ה- SEO המומלצת. לרוב הן מציגות טיימר ספירה לאחור של חמש שניות עם הטקסט “אם אינך מועבר מחדש תוך חמש שניות, לחץ כאן.” רענון מטא אכן מעביר חלק מהכח הקידומי של הדפים, אך אינו מומלץ כאסטרטגיות קידום אתרים בגלל שימושיות ירודה.

  איך לעשות הפניית 301 בדרך הנכונה

  נוהג רגיל להפנות כתובת אתר אחרת. חשוב להקפיד על שיטות עבודה מומלצות לשמירת ערך SEO תוך כדי כך.

  השאר פרטים ונתקשר!
  או לחץ מטה והתקשר אלינו​​