מה הפרמטרים הכי חשובים בבחירת חברת אחסון לחנות וירטואלית

מה הפרמטרים הכי חשובים בבחירת אחסון בחנות ווירטואלית

מה הפרמטרים הכי חשובים בבחירת חברת אחסון לחנות וירטואלית

בכל פעם שאתה מבקר באתר, יש ספק אחסון המעורב בתהליך, איך זה עובד? נתחיל עם היסודות: אתר אינטרנט הוא אוסף של קבצים המגדירים את המראה החזותי שלו ואת הפונקציונליות שלו, ולכן הוא צריך להיות מאוחסן איפשהו , במקום בו יש גישה מתמדת לאינטרנט כך שכל אחד יכול לגשת לקבצים אלה בכל עת, הפעולה של אחסון האתר כך שיהיה זמין לגולשים אחרים באינטרנט מבוצע על ידי שרת – בעיקרון מחשב מיוחד, מחשב זה תמיד מופעל ומחובר באופן קבוע, הארכיטקטורה והתכונה שלו מותאמות לאחסון ולשליחה (הגשה) של הקבצים המהווים את האתר, אנשים וארגונים אינדיבידואלים מחזיקים לעתים רחוקות בשרתים משלהם – במקום זאת הם רוכשים את הזכות להשתמש בהם מחברות ייעודיות המכונות ספקי אחסון, בתמורה לתשלומים תקופתיים החברות נותנות לך את הכלים הדרושים לאחסן ולנהל את אתר האינטרנט שלך, והופכות אותו לזמין לכל אחד באינטרנט.

חברת אחסון

מה לחפש בחברת אחסון

נסתכל על כמה מהפרמטרים החשובים הראויים לתשומת לב בזמן בחירת חברת אחסון:

 1. זמן עבודה- באינטרנט, רמת הזמינות היא “תמיד זמינה” – אנו לא רגילים לאתרים, שלא עובדים בסופי שבוע כמו שחנויות או משרדים פיזיים עשויים להיות. מכיוון שמטרתו העיקרית של שרת היא “להנגיש” את אתר האינטרנט שלך למשתמשים באינטרנט, אחת הדרישות העיקריות לכל ספק אירוח היא זמן פעולה מרבי – כלומר שהשרתים פועלים 24/7, אמנם לא סביר לצפות לנתון של 100% בקפידה (דברים אכן קורים, אפילו למחשבים מתוחזקים מאוד עם תוכנה מותאמת), אולם חברת אחסון מכובדת ואמינה צריכה לשמור על כל אחד מהשרתים שלה ברשת לפחות 99.5% מהזמן חשוב לבחור את חברת האחסון לפני הקמת חנות וירטואלית .
 2. חומרה- הרכיבים הספציפיים המשמשים בשרת למעשה משפיעים על מהירות הטעינה של האתר שלך, פריטי המפתח שיש לשים לב אליהם הם זיכרון (RAM), המעבד (CPU) והזיכרון הקבוע. זיכרון RAM מאפשר שירות של מספר בקשות בו זמנית, מה שאומר ש- RAM גבוה יותר יאפשר לאתר שלך להתמודד עם תנועה גבוהה יותר מבלי להיות מוצף, המעבד מתכתב עם ביצועי האתר בצורה דומה – ככל שהוא חזק יותר, האתר שלך יעבוד חלק יותר, בנוסף הסיכוי לירידה במהירות הטעינה יורד גם בזמנים שיש תנועה גדולה של מבקרים, באשר לזיכרון הקבוע, הפרמטר החשוב ביותר הוא הסוג שלו: בעוד HDD (כונן דיסק קשיח) שימש בעבר כסטנדרט לפתרונות אחסון אתרים , המתחרה החדש שלו, SSD מאפשר גישה מהירה הרבה יותר לנתונים, שמתורגמת גם למהירות טעינה גבוהה יותר עבור החנות האינטרנטית שלך, ראוי לציין שייתכן שלא תמיד ייחשפו הפרמטרים של החומרה בהצעות האחסון, ובכל זאת כדאי להבין כיצד רכיבים פיזיים של השרת שלך עשויים להשפיע על החנות המקוונת שלך.
 3. מאפשר גיבויים לאתר- איומי הסייבר הם כבר מזמן לא נחלתם של אתרים גדולים בלבד , נראה כי מספר מוגבר של אתרי אינטרנט קטנים כגדולים ובתחומים שונים מהווים את המטרות של  פורצים מקוונים אלה, מעשים כאלה גורמים לעתים קרובות לנזקים בלתי הפיכים לאתרים, באופן דומה ייתכן שתיתקל בכשלים חמורים בשרת או בדיסק הקשיח המקומי , לפיכך חשוב שתבחר רק בחברת אחסון המציעה גיבוי נתונים קבוע באינטרנט ישירות לאחר בניית אתר מכירות .
 4. מיקום פיזי -גם אם אנו שומרים על תצורת החומרה של השרת קבועה, מבקרים ממקומות שונים בעולם יחוו מהירויות טעינה שונות באתר האינטרנט שלך, פשוט משום שלוקח זמן רב יותר עד שהאותות יגיעו אליהם כאשר השרת “מדבר” למכשיר שלהם. לכן חשוב לזכור היכן רוב המשתמשים שלכם נמצאים ולנסות לבחור ספק אחסון עם שרתים שנמצאים פיזית באותו אזור גאוגרפי.
 5. עלויות רישום ותחזוקה- ענף אחסון האתרים בדרך כלל מציע עסקאות אחסון אטרקטיביות במהלך ההרשמה ואפילו בתשלום הראשון שלך. עם זאת, חיובי החידוש לעיתים קרובות יכולים להיות בעלות של פי שלושה. האם ניתן להימנע מהם? רק אם אתה מקווה לקפוץ מספק שירותי אחסון אחד עם שיעורי הרשמה מוזלים לאחר כל שנתיים. כדי להימנע מהפתעה של התשלום בסוף תקופת ההנחה, בדוק את חיובי החידוש עבור החבילה המועדפת עליך.

סביר להניח שתוכנית האחסון המשותפת שלך לא תימשך לנצח, וייתכן שתמצא שהאתר שלך יגדל בקרוב ותדרוש VPS או שירות אחסון ייעודי, קח בחשבון עלויות כאלה עבור שדרוגים ושינויי אחסון בעת בחירת חברת האחסון שלך.

יכולת להוסיף דומיינים

אמנם יתכן שאתה מתחיל עם אתר אחד ושם דומיין יחיד, אך בקרוב תבין את הצורך במספר אתרים, דומיינים ותת-דומיינים כאשר פופולריות האתר שלך תגדל, לכן לפני שבוחרים בחברת אחסון מסוימת, יש לשקול את החבילות השונות שלה, ולשים לב היטב אם היא מאפשרת הפעלת אתרים מרובים בחשבון אחסון אתרים יחיד.

גלה את העלות של חבילות הכוללות אתר ותת-דומיינים בלתי מוגבלות והשווה אותן לשאר השחקנים בתעשייה. בקיצור, קח את הזמן לבחור חברת אחסון שתספק תוכניות שירות שונות המאפשרות לך להוסיף דומיינים חדשים המאפשרים לך לגדול ולהתרחב לאורך זמן.

מגבלות חשבון

לכל חברת אחסון יש מערכת של תנאי התחייבות שההפרה שלהם גורמת לחיובים נוספים, הפסקת זמנית או קבועה של שירות האחסון שלך. למשל, האם ידעתם כי חברות אחסון מסוימות אוסרות על שימוש בכמויות מוגזמות של מעבד על מנת להפעיל סקריפטים העולים על שתי שניות בשרתיהן?

הפרה של התנאים האלו יכולה לעלות לך בתוספת תשלום או שהאתר שלך יופסק ללא הגבלת זמן וללא החזר כספי. קח זמן לעבור על תנאים אלה והירשם לשירות רק אם אתה מתכוון לציית לחוקים שלהן. והכי חשוב, הימנע מחברות שלא מספקות תנאים ברורים בטענה כי החלטות הגבלת חשבונות והשעיה נתונות לשיקול דעתה של הנהלת החברה.

צור איתנו קשר שיחת ייעוץ בחינם !

תפריט ניווט מהיר
  Add a header to begin generating the table of contents
  Scroll to Top
  לאן תלך?! דבר עם מומחה איקומרס!