ריבוי שפות

ריבוי שפות

אתרי אינטרנט ברחבי העולם הורידו מחיצות והסירו גבולות לאומיים, אתרים שממוקמים בארצות הברית יכולים לשרת תושבים בסין או בברזיל ולהפך, התאמה של האתרים המקומיים לשפות בין לאומיות אחרות תעזור לאתר לחשוף את עצמו ללקוחות נוספים, במיוחד במדינות שבהן רמת האוריינות נמוכה, לכן תמיכה בריבוי שפות הפכה לסטנדרט במיוחד באתרים בין לאומיים.

למה לתמוך בריבוי שפות?

הסיבה לתמיכה בריבוי שפות היא די ברורה – משיכת לקוחות חדשים, אתרים שרוצים לגדול לרמה בין לאומית יהיו חייבים לבצע התאמות ולתרגם את האתר שלהם לשפות אחרות, מחקרים הראו ש-55 אחוז מהלקוחות מעדיפים לבצע קניות בשפת האם שלהם, 53 אחוז טענו שזה נוח יותר, 60 אחוז ציינו שהם לא ירכשו באתר שמתורגם לאנגלית בלבד ו-74 אחוז מהלקוחות ציינו שהסבירות שירכשו באתר פעם נוספת תגדל אם שפת השירות תהיה שפת האם שלהם.

איך לבחור שפות לתרגום

לפעמים קצת מסובך לבחור שפות שייתמכו על ידי האתר, בחלק הארי של אתרי האינטרנט שתומכים בריבוי שפות, השפה הראשונה שמתרגמים אליה היא אנגלית, אנגלית היא השפה הפופולרית ביותר באינטרנט וכמות גדולה של אנשים יודעים להשתמש בה כשפה שנייה, כמו כן, השוק האמריקאי נחשב לשוק הגדול ביותר בתחום המסחר האלקטרוני ולפתיחת חנות וירטואלית ולכן התמקדות בו יכולה להיות אסטרטגיה שיווקית נכונה.

מאחורי האנגלית מתייצבות הספרדית והסינית כשפות הפופולריות ביותר ברשת, אולם בניגוד לדוברי האנגלית, דוברי הספרדית וביתר שאת דוברי הסינית נחשבים ללקוחות פחות חזקים מבחינה פיננסית, לכן אנו ממליצים לבחור את האתר השלישי לתרגום על פי כמות הכניסות לאתר מכל מדינה, אם תגלו בניתוח שלכם שהמדינה השלישית הכי פופולרית היא דווקא גרמניה מומלץ לתרגם את האתר לגרמנית על אף שכמות הרוכשים הפוטנציאלים בשפה זאת נמוכה יותר.

חנות וריטואלית בינלאומית

שינויים טכניים בחנות אינטרנטית בעקבות תמיכה בריבוי שפות

לאחר הקמת אתר מכירות שיתורגם מעברית לאנגלית ולהפך יש לבצע מספר התאמות, בניהן התאמות עימוד, בעברית כותבים מימין לשמאל בעוד שבאנגלית כותבים משמאל לימין, המשמעות היא שצריך לעמד כל עמוד אינטרנט בצורה שונה, בעברית מימן ובאנגלית משמאל. העבודה הזאת דורשת מיומנות וידע טכני שיבטיחו כי האתר נראה במיטבו בכל תצורה.

רוצים לבנות חנות בינלאומית?

צור קשר איתנו ייעוץ ראשוני בחינם !

תפריט ניווט מהיר
    Add a header to begin generating the table of contents
    Scroll to Top
    לאן תלך?! דבר עם מומחה איקומרס!