תזכיר חוק הירושה

לשיחת ייעוץ עם עו"ד טל טאוב ללא התחייבות בנושא תזכיר חוק הירושה השאירו פרטים

תזכיר חוק הירושה התשפ”א-2021 הוא הצעת חוק חדשה לחוק הירושה בישראל. התזכיר פורסם על ידי משרד המשפטים ב-14 במרץ 2021, והוא נמצא כעת בהליכי חקיקה.

תזכיר חוק הירושה התשפ”א-2021 מבקש להחיל תיקונים משמעותיים לחוק הירושה, התשכ”ה-1965. התזכיר כולל תיקונים מהותיים רבים להוראות החוק הקיים, שנועדו להתאים את חוק הירושה למציאות החיים המשתנה ולהתפתחות המשפטית שחלה בארבעים השנים האחרונות מאז חקיקתו. עם זאת, המבנה של החוק הקיים נשמר ועמו נשמרו גם חלק מהוראותיו המהותיות, אשר בהתאמות שונות נמצאו ראויות גם לתחולה עתידית.

ועדת הירושה בראשותו של שופט בית המשפט העליון בדימוס יעקב טירקל המליצה על מספר תיקונים ותוספות לחוק הקיים, חלקם מהותיים וחלקם לשיפור ההסדרים הקיימים או להשלים חוסרים בהם. תזכיר חוק הירושה התשפ”א-2021 כולל את ההמלצות והשינויים העיקריים של ועדת הירושה, תוך שינויים מסוימים המתחייבים משינויי העתים, התאמות נדרשות ותיקוני חקיקה עדכניים.

 

תזכיר חוק הירושה התשפ”א-2021 צפוי להביא מספר שינויים משמעותיים בחוק הירושה הקיים

  1. הרחבת הזכויות של בני זוג נשואים, כולל זכות לקבלת מזונות מבן הזוג לאחר מותו.
  2. הגדלת חלקם של ילדים בירושה, גם אם הם נולדו מחוץ לנישואין.
  3. הקמת קרן ירושה ציבורית שתחלק את נכסי מי שאין להם יורשים.
  4. הקמת מערכת חדשה של ניהול עיזבונות, שתקל על חלוקת הרכוש לאחר מותו של אדם.

 

תזכיר חוק הירושה החדש ירחיב את הזכויות של בני זוג נשואים

תזכיר חוק הירושה צפוי להרחיב את הזכויות של בני זוג נשואים, כולל זכות לקבלת מזונות מבן הזוג לאחר מותו. בנוסף, תזכיר החוק צפוי להעניק לבני זוג נשואים זכות לקבלת חלק גדול יותר בירושה מאשר לבני זוג ידועים בציבור.

 

תזכיר חוק הירושה החדש יגדיל את חלקם של ילדים בירושה

תזכיר חוק הירושה צפוי להגדיל את חלקם של ילדים בירושה, גם אם הם נולדו מחוץ לנישואין. בנוסף, תזכיר החוק צפוי להעניק לילדים זכות לקבלת חלק גדול יותר בירושה מאשר להורים שלהם.

 

תזכיר חוק הירושה החדש ידגול בהקמת קרן ירושה ציבורית

תזכיר חוק הירושה צפוי להקים קרן ירושה ציבורית שתחלק את נכסי מי שאין להם יורשים. קרן הירושה הציבורית תוכל להשתמש בנכסים כדי לתרום לטובת הציבור, כגון הקמת מוסדות ציבוריים, מימון של פרויקטים חברתיים, או מתן מענקים לאנשים נזקקים.

 

תזכיר חוק הירושה החדש ידגול במערכת חדשה של ניהול עיזבונות

תזכיר חוק הירושה צפוי להקים מערכת חדשה של ניהול עיזבונות, שתקל על חלוקת הרכוש לאחר מותו של אדם. המערכת החדשה תכלול מוסד חדש בשם מנהל עיזבון, שיהיה אחראי על ניהול העיזבון עד לחלוקתו ליורשים. מנהל העיזבון יהיה מוסמך לבצע פעולות שונות, כגון למכור נכסים, לשלם חובות, ולהעביר נכסים ליורשים.

תזכיר חוק הירושה הוא הצעה חוק חדשה וחשובה, שצפויה להביא מספר שינויים משמעותיים בחוק הירושה הקיים. תזכיר החוק נמצא כעת בהליכי חקיקה, והוא צפוי להיכנס לתוקף בשנים הקרובות , למידע נוסף.

תזכיר חוק הירושה - טאוב ושות' משרד עורכי דין

השאירו פרטים או התקשרו עכשיו 079-5805519 לשיחת ייעוץ מאת עו”ד טל טאוב ללא התחייבות!

אין האמור לעיל באתר זה מהווה ייעוץ משפטי, יתכן כי המידע המצוי באתר זה אינו מעודכן או מדויק ועל כן אין להסתמך עליו. השימוש במידע המצוי באתר זה הינו באחריות הקורא בלבד.

תוכן עניינים
שתפו את המאמר תזכיר חוק הירושה בלחיצת כפתור
Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Print
Email

תפריט נגישות

השאר פרטים ליעוץ ראשוני ללא התחייבות עם עו"ד