נגישות החנות

נגישות החנות

אחד הפרמטרים שאסור לפספס בעת הקמת חנות אינטרנטית הינו פרמטר הנגישות, מדובר בפרמטר בעל חשיבות רבה הן על מנת לסייע לבעלי המוגבלויות והן בשל החוק המחייב זאת, במסגרת החנות שאנו מקימים ללקוחותינו ולצד שלל השירותים הנלווים, תקבלו גם חנות נגישה ומותאמת ב 100% לבעלי המוגבלויות.

חנות נגישה – מה זה?

החוק בישראל קובע תקנות הנגשת עסקים וחנויות לבעלי מוגבלויות, מטרת החוק להבטיח כי אוכלוסייה מוחלשת זאת תוכל לקבל את כלל השירותים המוצעים במדינה ובלי שהמגבלה שלהם תמנע תשפיע על הנושא, חנות נגישה לפי החוק היא כזאת שמאפשרת לכלל האוכלוסייה לקבל בה שירות

למה להנגיש חנויות באינטרנט לבעלי מוגבלויות?

מעבר לערך האנושי שבהגשת חנויות ובתי עסק ללקוחות בעלי מוגבלויות, בהגשה טמון פוטנציאל לרווח כלכלי, ככל שקהל הלקוחות הפוטנציאלי גדל, ההכנסות של העסק יכולות לצמוח בהתאם, לעתים בעלי חנות וריטואלית קטנים אומרים לעצמם שהטרחה הכרוכה בהנגשת האתר גדולה מדי והם בוחרים לוותר על אותה אוכלוסייה כחלק מקהל הלקוחות של החנות.

מה קובע החוק?

החוק בישראל מגדיר את הגופים החייבים בהנגשת האתר שלהם לבעלי מוגבלויות – חברות הפועלות למטרת רווח כמו חברה או עסק מורשה, רשויות ציבוריות, משרדים ממשלתיים, רשויות מקומיות ועיריות חייבים כולם בהנגשת האתר שלהם לבעלי מוגבלויות, בנוסף עמותות הפועלות לרווחת הציבור חייבות בהנגשת האתר שלהם לבעלי מוגבלויות.

החוק קובע כי אתר מותאם לבעלי מוגבלויות צריך להיות מונגש לעיוורים כך שכל התוכן באתר יוקרא על ידי המחשב בסדר הגיוני, בנוסף יש לייצר תיאור קולי של כלל התמונות המופיעות באתר ולהנגיש את כלל הקישורים, הטפסים והכפתורים באתר שיאפשרו לעיוור לבצע שימוש מלא בו.

קריטריון נוסף להנגשת אתר הוא האפשרות להפעלתו באמצעות המקלדת בלבד, כך שאוכלוסייה שלא יכולה לעשות שימוש בעכבר תצליח להשתמש באתר בצורה אופטימלית.

 

שירותים המחויבים בהנגשה

החוק קובע כי יש להנגיש כל פרסום ברשתות חברתיות על ידי בחירה בצבעים בולטים ביחס לרקע, בנוסף יש להנגיש מסמכים, ביניהם מסמכים PDF שנוצרו לאחר 25.10.2017, על פי תקן האינטרנט. 

בנוסף, החוק קובע כי יש להנגיש מסמכי מידע אישי ואזורי מידע אישי, סרטונים על ידי הכנסת כתוביות (עבור גופים בעלי מחזור של מעל 5 מליון ₪) וכן יש להנגיש אפליקציות סלולאריות.

חשוב לציין כי בעל אתר לא מחויב בהנגשת תכנים שנוצרו על ידי גורמי צד שלישי, כך מותר להעלות לאתר סרטון ללא כתוביות שנוצר על ידי חברה חיצונית, אולם אסור להעלות סרטון ללא כתוביות במידה והחברה יצרה את הסרטון לבקשת בעלי האתר .

רוצים לחבר החנות לאחר פתיחת האתר המכירות שלכם לתוסף נגישות ? פנו אלינו שיחת ייעוץ בחינם!

תפריט ניווט מהיר
    Add a header to begin generating the table of contents
    Scroll to Top
    לאן תלך?! דבר עם מומחה איקומרס!