ייעוץ עסקי מקצועי וליווי מלא

היועץ עו"ד טל טאוב

תהליך יעוץ עסקי מנצח

אין די בכוח רצון ונחישות, בכדי למקסם רווחים ולהצליח בעסקים אנו חייבים לפעול בצורה מסודרת ועל פי תכנון מקדים.

ייעוץ עסקי נכון מתחיל בהגדרת מטרות, ממשיך למחקר התואם בהקיפו את הצורך באמצעותו אנו מגיעים לכתיבת תוכנית עסקית מפורטת. כיצד בדיוק התהליך מתרחש?

01.

איסוף מידע ומחקר

תוכנית איכותית חייבת להתבסס על מידע, ומידע דורש מחקר נכון ואיכותי..

02.

תוכנית עבודה זמנית

מחקר ובניית תוכנית עסקית דורשים זמן, ומה עושים בינתיים? תוכנית אופרטיבית מידית..

03.

פיתוח אסטרטגיה

האמצעים והכלים העומדים לרשותנו, ולאן אנו רוצים להגיע? תוכנית ברמת "מקרו"..

04.

תוכנית עסקית

תוכנית מלאה המפרטת בדיוק איך אנו מגיעים בעזרת אמצעים שבידינו אל המטרה..

05.

מעקב וליווי

אין די בתוכנית טובה, היישום צריך להיעשות בצורה מדויקת, ליווי והכוונה לאורך הדרך..

06.

בחינה מחודשת

עברה תקופה? המטרה הושגה? כדאי לשקול האם נדרשת תוכנית חדשה..

שירותי ייעוץ עסקי

אילו שירותים אנו מספקים?

יועץ עסקי

איש מקצוע הצמוד לעסק ומספק ביטחון, ידע וניסיון לאורך הדרך.

תוכנית עסקית

תוכנית עבודה מפורטת על בסיסה יתנהל העסק בכל הרמות.

ניהול עסקי

יעוץ והדרכה לניהול העסק - איך להיות בעל עסק ומנהל טוב יותר.

פיתוח עסקי

הגיע זמנו של העסק להתפתח? אנו יודעים איך לעשות את זה נכון.

ייעוץ שיווקי

שיווק מהווה חלק ארי ומרכזי בכל בית עסק. שיווק. מדוייק. מרוויח.

ייעוץ עסקי קורונה

לא יודעים כיצד להתמודד עם המשבר? התאמת העסק למציאות החדשה.

ייעוץ עסקי לסטרטאפים

משלב הרעיון ועד לחיפוש משקיעים והכנת POC, נדע ללוות אותכם לכל אורך הדרך.

ייעוץ עסקי לחברות

פיתוח, הקמה תפעול ובקרה של פרויקטים מורכבים וכן פיתוח תוכניות אסטרטגיות.

ושירותים רבים נוספים

ליווי עסקי לעסקים קטנים, ייעוץ ארגוני, ייעוץ למסעדות, ייעוץ לעו"ד..

דברים שצריך לדעת

כמה מילים על שירות ייעוץ עסקי ולמי השירות מיועד

ייעוץ עסקי הוא תהליך שמתחיל בחזון, ממשיך למחקר ומשם אנו גוזרים תוכנית פעולה אופרטיבית ומנגנוני בקרה. תוכנית עסקית היא הלב של כל עסק, וכאשר נעשית נכונה, בעל העסק יכול לחשוב פחות ופשוט – לפעול. הדבר מביא יציבות וודאות בכל הנוגע ל”דרך” ובכך מאפשר לבעל העסק לנוע בבטחון ונחישות עד שהעסק מגיע אל המטרה!

לאילו עסקים כדאי לפנות לייעוץ עסקי? האמת, כמעט לכולם. עסק צריך תמיד לפעול על בסיס תוכנית סדורה, משלב התכנון הראשוני ועד לתפעול היום יומי.

אנו מספקים שירותים לעסקים מכל הסוגים: יעוץ עסקי למסעדות, יעוץ עסקי לסטארטאפים, יעוץ עסקי לחברות, יעוץ עסקי לעסקים קטנים, יעוץ עסקי ליבואנים, יעוץ עסקי לפרויקטים מעולם הנדל”ן, ייעוץ עסקי לעסקים בינוניים, יעוץ עסקי לעסקים דיגיטליים ולעוד מגוון רחב של עסקים…

מעוניין בשירות ייעוץ עסקי?

60 שניות על ייעוץ עסקי

למה בכלל צריך יועץ עסקי, במה הוא יכול לתרום לעסק שלך?

יש לך שאלות שקשורות לייעוץ עסקי? קרא את השאלות ותשובות הנפוצות שכתבנו עבורך

ייעוץ עסקי הוא כלי באמצעותו יכול בעל העסק לקבל אינפורמציה וסיוע בכל הנוגע לתכנון, הקמה, ניהול ופיתוח העסק באופן מבוקר ומסודר ותוך שימוש בניסיונו ויכולותיו של היועץ העסקי מולו בחר לעבוד. יועץ עסקי אינו מבין בכל התחומים בעולם, וזה לא מתפקידו לדעת לבשל או לצייר כפי שיידע בעל העסק. אז מה למעשה תורם היועץ העסקי? - ידע עסקי. יועץ עסקי מקצועי יודע כיצד לתרגם את הכלים המצויים בידי העסק לרווח כלכלי באופן ישיר או עקיף (מיתוג למשל). יועץ עסקי הוא מומחה בעל חשיבה גמישה והבנה רחבה של השווקים השונים, שתפקידו לסייע לבעל העסק בכל התחומים הקשורים לחייו העסקיים של העסק - לרבות שיווק, ניהול, משא ומתן ועוד.
כמעט לכל עסק כדאי להסתייע ביועץ עסקי ובפרט עסקים בשלבי הקמה וצמיחה. תמיד טוב לפעול על בסיס תוכנית סדורה ומאורגנת שיש בה לספק לבעל העסק שקט וודאות בכל הנוגע להתנהלות העסק. יועץ עסקי טוב מספק בדיוק את זה. לכן הייתי אומר נכון כי כל עסק ישאף לפעול בסיוע יועץ עסקי. דומגאות לעסקים הזקוקים ליועץ עסקי: - מסעדה - עסקים סיטונאים - עסק מבוסס יבוא\יצוא - עסקים קטנים - עסקים בינוניים - חברות וארגונים - חברות סטארטאפ - ברים - מפעלים ותעשייה - נותני שירותים - מפעילי חוגים וקורסים - הרשימה כמובן אין סופית..
ייעוץ עסקי הוא הליך דינמי אשר לא תמיד מסופק באותו האופן, ותלוי בסופו של יום בצרכי בית העסק הרלוונטי. עם זאת, ובאופן כללי: - ייעוץ ראשוני והגדרת צרכים - הגדרת מטרות קונקרטיות - ביצוע מחקר מקדים - פיתוח תוכנית עבודה זמנית - פיתוח תוכנית עסקית - מעקב ובקרה - ושירותים נוספים. בנוסף ייעוץ עסקי, ארגוני ואסטרטגי חולש על תתי תחומים רבים וחשובים כגון: - שיווק ופרסום - פעילות ברשתות חברתיות ומיתוג - ניהול עובדים - ייעול הליכים - סיוע ביצירת נהלי עבודה - ניהול והדרכה למשא ומתן - כל שירות המצוי בתחום ידיעתו של היועץ, הרשימה כאן כמובן חלקית ביותר.
מבחינתי ייעוץ עסקי הוא הרבה מעבר לרק מקצוע, החשיבה היצירתית, תחושת התנועה וההתפחות וכמובן הידיעה שהליווי שלי סייע לעסק לייצר פירות מאז ומתמיד ספקו לי תחושת סיפוק שקשה לתאר במילים. אני מאמין גדול כי בעל מקצוע צריך לספק למקבל השירותים ערך של ממש, ולכן אני מאמין בשיתוף מידע רב ומועיל כבר בשיחת הטלפון ופגישת הייעוץ הראשונה. הנכם מוזמנים להתקשר אלי חינם ולשוחח עמי מספר דקות, אני סמוך ובטוח שבידי היכולת לתרום רבות גם לעסק שלך - וכי אתה תבין זאת כבר בשיחה הראשונה. נסה ותיווכח. למה דווקא אני? - אני באמת ובתמים אוהב את המקצוע, ויעשה הכל בכדי לפעול בצורה היעילה ביותר. מבחינתי ההצלחה שלך היא המטרה. - בעל ניסיון של שנים רבות בהן סייעתי לעשרות רבות של עסקים מסוגים שונים. - מכיר מצוין את העולם הדיגיטלי הן בפן העסקי והן בפן השייוקי. - בעל ידע משפטי רחב ויכולת לספק גם מידע משפטי רלוונטי בעת הצורך. - בעל גמישות מחשבתית ותפיסה מהירה מאוד, השיחה מולי תמיד זורמת בקצב גבוה ומרגישה ברורה, יעילה ומלאת חיים.
אנו מספקים שירותים רבים מאוד להלן רשימה חלקית: - כתיבת תוכנית עסקית - ניהול עסקי - פיתוח עסקי - ייעוץ שיווקי - ייעוץ עסקי בימי הקורונה - ייעוץ עסקי לסטרסטפים - ייעוץ עסקי לחברות - ייעוץ ארגוני - ושירותים רבי נוספים בנוסף כחלק מקבוצת אגאי, אנו יודעים לספק פתרונות מעולם הדיגיטל ובפרט, הקמץ פלטפורמות מסחר וחנויות וירטואליות וחשוב מכך - אנו מומחים בקידום אורגני וממומן.

איסוף נתונים, תכנון,
בניית אסטרטגיה וכמובן – ביצוע.

מחלקת הייעוץ העסקי
של קבוצת “אגאי” המנוהלת על ידי עו”ד טל טאוב – בעל תואר שני
במסלול למשפט וטכנולוגיה מאוניברסיטת חיפה.

 

”      במהלך השנים זכיתי
ללוות פרויקטים רבים מעולמות עסקיים שונים לצד יזמים, כיזם בעצמי, כיועץ משפטי
וכיועץ עסקי/אסטרטגי. אני מאמין שכל עסק ניתן לשיפור. איסוף נתונים ובניית
אסטרטגיה עסקית מנצחת באופן חד ויצירתי, כמו גם גמישות ויכולת הסתגלות לאורך הדרך
וכמובן יישום ודבקות במטרה, אלו הם הכלים באמצעותם יכול בית עסק לשפר את ביצועיו
ולהשיא רווחים.  “

מעט על ייעוץ עסקי / אסטרטגיה עסקית

כמה עולה ייעוץ עסקי?

השוק כיום מלא בגורמים רבים המציעים את שרותם במחירים שונים ותחת הסדרים שונים:

       שכר עבודה שעתי: ככל איש שירות, ניתן לשכור את שירותיו של יועץ עסקי עבור שכר עבודה שעתי.

       “הזמנת עבודה”: במקרים המתאימים ההסדר עשוי להיות על בסיס “קבלנות” כאשר המוצר הינו תכנית עסקית מוגמרת או דו”ח כזה או אחר.

       תשלום על בסיס הצלחה: יועץ עסקי בטוח בעצמו אשר יודע את פוטנציאל הרווח הטמון בעבודתו עשוי פעמים להסכים לעבוד גם על בסיס אחוז מהעלייה ברווחי העסק.

באופן אישי הנני עובד בשלושת השיטות המצוינות לעיל ומתאים את המחיר והרכב השכר על פי צרכי הלקוח.

מעוניינים לקבל הצעת מחיר? מוזמנים ליצור קשר. אני סמוך ובטוח שכבר בשיחת ההיכרות הטלפונית הראשונה תרגישו שאתם מקבלים כלים, ידע וצורת חשיבה שיסייעו לכם באופן מיידי להתחיל תהליך של שיפור בית העסק – שיחת הטלפון הראשונה הינה ללא עלות.

אין לי כל ספק שביכולתי להוכיח לכם עוד במהלך שיחת ההיכרות הראשונית כי יש תועלת רבה בשירותים אותם אני מציע.

 

כיצד עובד ייעוץ עסקי?

תחום העסקים הינו תחום אשר בהחלט ניתן ללמוד עליו בבית הספר, אך בסופו של יום לאחר היציאה מהכיתה אנו מגלים את עולם האמיתי – מהיר, דינאמי, וחסר מעצורים. על כן, מעבר לידע התיאורטי הצלחה עסקית תלויה גם באלמנטים שלא לומדים אותם בשום כיתה.

ליועצים עסקיים/אסטרטגיים שיטות עבודה שונות, אני בוחר להתאים את שיטת העבודה לצרכי הלקוח ולהתאים את עצמי בהתאם לסוג העסק, זהות ותכונות האופי של מנהליו ועוד מגוון נתונים רלוונטיים לפני בחירה בשיטת עבודה זו או אחרת.

עם זאת, כאשר הדברים פועלים באופן “רגיל” שיטת העבודה היא כלהלן:

       איסוף מידע ומחקר: איסוף נתונים ובמקרים המתאימים הכוונת הלקוח לביצוע מחקר – איזה מוצר כדאי למכור, ומדוע? מי הלקוחות? האם ניתן לפנות לפלחי שוק חדשים? מהו תקציב העבודה? האם קיימות נקודות תורפה בתוכנית העסקית הקיימת? אי יעילות מובנית בניהול כוח אדם או בכלל? יש לאתר אינפורמציה רלוונטית בכדי להתחיל לפתח תוכנית עסקית יעילה.

       בניית תכנית עבודה זמנית: בעוד מתנהל איסוף הנתונים ישנו שלב ביניים בו על בית העסק לפעול, ותוך כדי תנועה להכין את עצמו ליישום התכנית העסקית (אשר נמצאת בבנייה). מתפקידיו של היועץ העסקי לספק מענה גם תוך כדי תהליך איסוף ועיבוד המידע.

       עבודה משותפת על אסטרטגיה עסקית: בניגוד ליועצים אחרים, אני מאמין שכל אדם מכיר את תחום העיסוק שלו טוב בהרבה מהיועץ. תפקיד היועץ הוא לשייף ולמקסם את הכנסות העסק תוך כדי שימוש במשאבים המצויים בידי העסק – הידע, הניסיון והיכולות בהם מחזיק העסק (ובעליו) הינם בין המרכיבים החשובים ביותר אותם יש לשקול בעוד אנו בונים את האסטרטגיה העסקית. לכן, הלקוח עמדותיו ועקרונותיו מהווים חלק בלתי נפרד וקריטי מהליך פיתוח התכנית העסקית.

       מעקב אחר יישום התכנית: העולם העסקי הוא עולם דינאמי, מהיר ובלתי צפוי. לכן עסקים חייבים להיות עם האצבע על הדופק ותמיד להיות מוכנים להתאים עצמם לשינויים שהמציאות מביאה עליהם. התאמות, שינויים ולפעמים אפילו בניית תכנית חדשה בהתאם לנסיבות הינם חלק בלתי נפרד מהליך הצמיחה.

       מחזור חדש: לאחר הטמעת התכנית בית העסק צפוי להציג עלייה ברווחים או בפוטנציאל העסקי (בתלות במטרות התכנית). האם זהו סוף התהליך? לא בהכרח. כעת בידי העסק כלים חדשים ואיתם אפשרויות חדשות. פעמים רבות בעל העסק מחליט כי איננו מעוניין להמשיך ולפתח את בית העסק, וזוהי בהחלט החלטה לגיטימית. אך מקום בו בעל העסק עדיין רוצה לשפר את בית העסק, בהחלט ניתן לבחון את האפשרות לשנות ולפרפקט תכנית קיימת או לתכנן תכנית חדשה.

 

אינכם בטוחים כיצד כדאי לפעול בפתיחת עסק חדש? הינכם בעלי עסק ואינכם יודעים כיצד לשפר את ביצועיו? מוזמנים ליצור קשר ולשוחח – שיחת ההיכרות הראשונה חינם, וכוללת סיעור מוחות ועבודה מעשית. הנני סמוך ובטוח שכל בעל עסק שיצור קשר ירגיש כי יצא חזק יותר משנכנס. זוהי שיטת העבודה שלי ואני מתגאה בה – יש לי הרבה מה לתרום, ולכן אינני חושש לתרום בשמחה כמה שיותר כבר במהלך שיחת הייעוץ.

על מחלקת הייעוץ העסקי שלנו:

מחלקת הייעוץ העסקי (אסטרטגיה עסקית) של קבוצת אגאי מנוהלת על ידי עורך הדין טל טאוב:

       בעל תואר שני במשפט וטכנולוגיה (אוניברסיטת חיפה) ורקע מעולם התכנות והטכנולוגיה.

       פעל במשך שנים ארוכות לצד איש העסקים עזרא גינדי (מקונצרן “גינדי”): פרויקטים מסוגים שונים, לרבות בניה רוויה, בניה פרטית, ניהול נכסי מקרקעין (מסחרי), פיתוח וניהול חנויות ושטחי מסחר ועוד מגוון פעילויות.

       יזם בעצמו פרויקטים מתחומים שונים, לרבות: אתרי מכירות, יבוא (סין), משרד עו”ד, בית ספר להוראה פרטית ופרויקטים נוספים.

       סייע לעסקים רבים כיועץ עסקי (יועץ אסטרטגי) בתחומים שונים ומגוונים, לרבות: עסקי המזון, הייטק, חנויות, יבוא, יצוא, נותני שירותים, חוגים וסדנאות ועוד מגוון תחומים נוספים.

אנו מאמינים כי ניתן לשדרג כל בית עסק, וכי תמיד יש דרך להשתפר. בידינו הידע והכלים לבחון את הנעשה בבית העסק, לאתר נקודות חולשה/חזקה ולכוון את בעל העסק להשאת רווחים.

מחקר מקדים איכותי מוביל לתוכנית (אסטרטגיה) עסקית, אשר ממנה צפויה לצמוח הצלחה כלכלית.

 

הנכם מוזמנים להשאיר פרטים ועו”ד טל טאוב יחזור אליכם בהקדם האפשרי. אנו מאמינים במתן שיחת היכרות ראשונית בטלפון בחינם ובטוחים כי עוד במהלכה תרגישו כי קיבלתם כלים מעשיים לשיפור בית העסק אשר עולים בקנה אחד עם הדרך והעקרונות האישיים שלכם. צרו קשר והיוכחו בעצמכם – השיחה ללא עלות.

נושא מרכזי בתהליך הייעוץ העסקי – תכנית עסקית:

מי צריך תכנית עסקית?

תוכנית או אסטרטגיה
עסקית הינה כלי חשוב מאוד לצמיחתו של בית עסק. כל בית עסק בכל שלב צריך לפעול על
בסיס תוכנית עסקית מובנית וברורה.

יכולתו של בית עסק
להציג רווחים טובים לאורך זמן ולהמשיך להתפתח ללא תוכנית עסקית ברורה נפגעת באופן
משמעותי. ושלא יהיו אי הבנות, בית עסק אשר פועל ללא תוכנית עסקית וכללי עבודה
ברורים בהחלט עשוי להצליח, ולפעמים אף להצליח מאוד; אך לרוב הצלחתו של בית עסק
שכזה תוותר תלויה במנהליה באופן ישיר (אשר פועלים על פי “שיטה” לא כתובה
שמחזיקה את בית העסק). כמו כן, יכולתו של בית העסק לעמוד בשינויים הקיצוניים
המתרחשים בשוק הרלוונטי מעת לעת קטנה בהרבה – שכן אין שיטת עבודה ברורה שתאפשר
לאתר תקלות ולפעול באופן מיטבי.

לפיכך, כל בית עסק
צריך לפעול כאשר בידיו תוכנית עסקית ברורה ומדויקת. במהלך חייו השוטפים של בית
העסק וכמובן – לקראת הקמתו.

תפקידה של תכנית
עסקית:

תוכנית עסקית איננה
סתם עוד דף נייר. תוכנית עסקית מבוססת על שעות רבות של מחקר מקדים, עיבוד ובחינת
נתונים ועבודת נמלים מדויקת בכל הנוגע לאפיון ופירוט התוכנית עצמה. תפקידה של
התוכנית לספק מענה לכל תרחיש סביר, וכן לספק נקודות אזהרה המורות כי אולי יש לבחון
מחדש את מצב הדברים בשטח.

תוכנית עסקית טובה
מאפשרת לבית העסק פשוט – לפעול. ללא ביצוע ניסוי וטעייה בלתי מבוקרים, ותוך נקיטת
פעולות בדרכים ברורות ומפורטות. על כן, תפקידה של התוכנית העסקית לספק יציבות,
וודאות ובהירות בכל הנוגע לניהולו השוטף של העסק כמו גם תוכנית מחקר ופיתוח
מבוקרים שיעזרו לעסק לצמוח ולגדול.

במקביל תבקש התוכנית
העסקית לשפר ולחדד נקודות חולשה משמעותיות בבית העסק, וכן לחזק ולנצל באופן
אופטימאלי את יתרונותיו הקיימים.

חשוב לזכור כי תפקיד
התוכנית לשפר את מצב העסק. עם מכל סיבה שהיא התוכנית מובילה לתוצאות שונות מהמצופה
(באופן שלילי כמובן), בחינת המציאות החדשה לאור התוכנית העסקית תאפשר לבית העסק או
ליועץ העסקי להבין אילו חלקים או הנחות מוצא על בסיסן נבנתה התוכנית המקורית אינם
אפקטיביים ותאפשר לפתח תוכנית חדשה ויעילה יותר.

לתוכנית עסקית עוד
תפקידים רבים, אך נסכם ונאמר כי בסופו שלי יום היא הלב והמוח של העסק שלך, כאשר
אין תוכנית טובה, הגוף יודע לפעול בעצמו, אך הוא איננו מסוגל להשתפר ולמקסם את
ביצועיו.

רוצים לדעת עוד על תוכניות עסקיות? לחצו כאן.

מוזמנים לפנות אלינו בכל שאלה:

ייעוץ עסקי לעסקים קטנים:

עסקים קטנים או עסקים בהקמה מתחילים את דרכם עם חלום, שאיפות והמון כוח רצון ואמונה, אך פעמים רבות ללא הכוונה, ללא מיקוד וללא תוכנית מסודרת ואפקטיבית. כולנו יודעים שעסקים קמים ונופלים בקצב מסחרר, ורק אחוז נמוך מבתי העסק שורדים את מבחן הזמן ומצליחים לאורך שנים. האם שאלתם את עצמכם מדוע? (למאמר בעניין לחצו כאן). הסיבות הן רבות ומגוונות ולא על כולן אנו יכולים להשפיע. עם זאת, במרבית המקרים בתי העסק נסגרים בשל אחת משתי סיבות עיקריות:

       היעדר תוכנית ברורה: עסקים רבים פועלים תוך כדי תנועה ומאמינים כי בכוח הרצון והזרימה של היקום העסק ירקום עור וגידים ויצליח בכוחות עצמו (ובאמצעות עבודה קשה). לצערי הרב, הגישה הזו מוכיחה עצמה כטעות נוראה שפוגעת במספר בלתי יתואר של עסקים בישראל. ללא תוכנית עסקית מותאמת ואפקטיבית מרבית בתי העסק פשוט לא מצליחים לשרוד את רוחות השינויים. התנהלות של “כיבוי שריפות” מובילה בהכרח לעבודה בלחץ מתמיד, כניסה לעסקאות פחות משתלמות בכדי להמשיך “למשוך”, ובאופן כללי להתנהלות ללא כיוון וללא וודאות. לדעתי, היעדר תוכנית עסקית מפורטת מהווה הסיבה המשמעותית ביותר לקריסת עסקים צעירים.

       כישלון ניהולי: מצב בו בית העסק מתנהל באופן לא יעיל או אפילו רשלני מצד מנהלי העסק. זהו מצב נפוץ מאוד בעיקר מקום בו העסק מנוהל על ידי מספר שותפים. כאשר ניהול העסק ביומיום אינו אפקטיבי, שום תכנון מקדים ושום תוכנית לא יעזרו. יש לזכור – תוכנית היא רק דף נייר כל עוד לא מבצעים אותה באופן אפקטיבי.

עם כן, מה עושים? לפני שפותחים עסק (ובמידה והעסק כבר קיים, כמה שיותר מהר) יש להבין טוב טוב איפה אתם עומדים, לאן פניכם מועדות וכיצד להגיע אל היעד. במילים אחרות, אתם חייבים תוכנית ברורה ויעילה.

ומה כוללת תוכנית ברורה ויעילה?:

       מחקר מקדים: מדוע דווקא העסק הזה? מה המיקום הספציפי שנבחר תורם לנו? האם העסק מחזיק או עתיד להחזיק נכסים שלא ניתן להעתיק אותם? מה המוצר? מי הלקוחות? – ללא מידע מדויק לעולם לא יתכן תכנון מדויק.

       בניית תוכנית עבודה זמנית: בניית תוכנית עסקית מפורטת ויעילה הינו תהליך אשר עשוי לקחת זמן, והזמן הוא משאב יקר בעולם העסקי. בסופו של יום מישהו צריך לשלם את החשבונות ומשכורות העובדים. לכן, כשלב מקדמי יש לקבוע תוכנית זמנית על בסיס הנתונים הקיימים ולפני מחקר. תוכנית זו היא כללית ועקרונית בלבד – מטרתה לספק מסגרת עבודה ולשלב כחלק מסדרת החיים הרגילה של העסק את עניין המחקר. ללא תוכנית עבודה זמנית, אנו למעשה חוזרים למעגל האין סופי של כיבוי השריפות.

       הבניית תוכנית עסקית: יש לבחון את כל האספקטים הרלוונטיים לבית העסק החל מהמוצר, הלקוחות ומיקום בית העסק ועד לרמת פרוצדורות עבודה וניהול עובדים, רכישת סחורה מספקים, *שיווק* ולמעשה לספק מענה כללי לכל שאלה שעשויה לעלות ומענה ספציפי ומפורט לכל עניין קריטי. לטעמי, כדאי לפנות לייעוץ מקצועי ככל ובעל העסק איננו בעל ניסיון וידע רבים מעולם הפיתוח העסקי.

       לאחר מכן ולאורך מהלך חייו של העסק, יש לבחון את התוצאות באופן תקופתי ומתוכנן מראש – הכל בהתאם לתוכנית העסקית שנקבעה. המטרה היא לבצע שינויים קטנים ו”ליטושים” (שינויים מינוריים) בהתאם לצורך.

 

·      חשוב לזכור! – תוכנית עסקית היא בעלת תאריך תפוגה: לאחר תקופת מה יש לבחון מחדש את מצב העסק. פעמים רבות תהליך הצמיחה הינו איטי ולא נדרשות התאמות מיוחדות. עם זאת, לפעמים אנו זוכים לראות התקדמות מאוד משמעותית או כשלון נחרץ של התוכנית הקיימת ויש לחשב מסלול מחדש – ולמעשה להתחיל את כל התהליך מהתחלה.

 

האם כל בעל עסק קטן יודע לתכנן ולבצע את התהליך הנדרש לצורך בניית תוכנית עסקית מפורטת ויעילה? לצערי מבחן המציאות מוכיח חד משמעית אחרת.

רוצים לדעת עוד על ייעוץ עסקי? לחצו כאן.

האם כדאי לפנות לייעוץ עסקי?

אני בטוח שמרביתכם אומרים כעת “אנו מתכוונים לפתוח עסק חדש או מנסים להציל עסק קיים, גם כך קיימות הוצאות רבות, למה לנו להשקיע כספים בייעוץ שלא מספק לעסק שום דבר מוחשי? זה לא לזרוק כסף?”

לפני שאסביר מדוע לדעתי התשובה היא כי בהחלט כדאי להסתייע ביועץ עסקי, אציין כי אני מבין את החששות הללו ולכן כחלק מהשיווק אני מאמין כי עוד בשיחת הטלפון הראשונה (אשר מתקיימת בחינם) כדאי לי לספק ללקוח מידע שהוא ירגיש בשוויו באופן מובהק.

הגישה שלי היא – לספק ידע ששווה כסף בחינם עוד בשיחה הראשונית במטרה להציג ללקוח את התועלת שאני מביא אל השולחן. רוצים להיווכח בעצמכם? לחצו כאן.

 

כאמור לדעתי התשובה היא כי הדבר בהחלט כדאי ומשתלם ואסביר מדוע:

       פערי מידע: במהלך חיי העסקיים וכן כיועץ עסקי זכיתי לקחת חלק בפרויקטים ובתי עסק רבים. למדתי מהפרקטיקה, מהצלחות, מכשלונות ומצפיה בעשרות ומאות בתי עסק אחרים. אני מכיר את הפרקטיקה הנוהגת ואת האופנים השונים בהם ניתן לפעול בכדי לנסות ולקדם בתי עסק. כמו כן, בידי כלים רבים מעולם השיווק (לרבות, באמצעות קידום אתרים – SEO), עולם הניהול ועולם המשפט (עסקאות מסחריות, חוזי שכירות וכיוצא באלו).

       צורת חשיבה: יותר מה”מה” חשוב לי שהלקוח יבין את ה”איך”, איך אני חושב ועל מה אני מבסס את ההחלטות שלי. אני מעוניין במידה רבה לאפשר ללקוח לקחת לא רק מוצר, אלא גם לסייע לו לבנות תפיסת עולם יותר מדעית ומתודולוגית. חשיבה ביקורתית ורחבה, מקורית ויצירתית אך מציאותית.

       גישה “גישורית” והבניית תוכנית עבודה בשותפות: שותפות היא דבר נפלא, מספר אנשים שפועלים יחד במטרה להגיע לאותה מטרה, מה רע? לצערנו במרבית המקרים בתי עסק בהם יש יותר מבעלים אחד חווים פעמים רבות משברים קשים, עד כדי כך שהעסק פשוט לא יכול לתפקד. שימוש בתוכנית עסקית מסודרת מצמצם באופן משמעותי את הסיכון לוויכוחים מיותרים. כמובן שחשוב לא פחות לערוך הסכם שותפות מסודר, אך בכל מקרה תוכנית עסקית ועמידה ביעדים המופיעים בו מובילים במרבית המקרים לתיאום ציפיות מוצלח ולשקט בין בעלי השליטה בעסק. אגב, קיומו של אדם חיצוני בדרך כלל מצמצם את החיכוך בין השותפים. וכן, במידת הצורך, ניתן לקיים גישור של ממש.

       זה לא כל כך יקר! שיחת ההיכרות נעשית בחינם, עלות השירות סבירה ונמוכה בהרבה מהתועלת שתתקבל בעקבותיו.

 

 

מוזמנים להשאיר פרטים ואצור קשר בהקדם האפשרי לשיחת היכרות ראשונית, אני סמוך ובטוח שבמהלכה תבינו מדוע בהחלט כדאי להיעזר בשירותים אותם אני מציע.

ייעוץ עסקי - המלצות (קצת מהלקוחות שלנו)