כיצד לעשות אופטימיזציית מהירות בחנות וירטואלית

אופטימיזציית מהירות בחנות וירטואלית

פיתחת חנות וירטואלית מהירה תועיל לחוויית הלקוחות שלך עם השירות או המוצר שלך.
כשאתה מתמקד בביצועי פלטפורמת המסחר האלקטרוני שלך, חשוב להתמקד גם במהירות הטעינה של האתר, זמן הטעינה יכול להשפיע הרבה על חווית המשתמש ועל שיעורי ההמרות שלך יותר ממה שנדמה לך. לפעמים מהירות יכולה לעשות את ההבדל בין כישלון להצלחה.

מחקרי מסחר אלקטרוני אמינים כבר הראו לא פעם כי מהירות הטעינה המומלצת באתר לא צריכה לעלות על שלוש שניות, בפועל ככל שהאתר נטען זמן רב יותר, כך יחס ההמרה נעשה גרוע יותר.
חווית משתמש שלילית מפחיתה את הסיכוי לרכישה חוזרת, בנוסף השפעה שלילית אחרת שפחות נלקחת בחשבון של מהירות טעינה איטית עבור חנויות מקוונות היא על הדירוג בתוצאות החיפוש.
בגלל מהירות הטעינה האיטית, יתכן ש החנות האינטרנטית שלך תדורג נמוך לא משנה כמה השקעת בעיצוב ובתוכן.
מהירות טעינת האתר מכירות יכולה להיות מושפעת מגורמים רבים, כמו משקל העמוד, יותר מדי בקשות שרתים, שרת אחסון איטי, קוד עם באגים ועוד, אך עדיין יש כמה טכניקות לאופטימיזציה של אתרים שיכולות להאיץ באופן דרמטי את אתר החנות המקוונת שלך ולהצליח להביא לעסק שלך הצלחה גדולה יותר.

כיצד להגביר את מהירות טעינת האתר שלך

לפני שתנקוט בפעולה מסוימת, מומלץ שתבדוק קודם את מצב האתר שלך ואת הביצועים שלו:

 1. מהן נתוני ההמרה באתר? איפה הוא ממוקם במנועי החיפוש? פרט את הפריטים שעשויים להשפיע על התוצאות שלך.
 2. יש לבצע את הבדיקות הנחוצות כדי להשיג נתונים ספציפיים ולזהות את מקור הבעיות.
 3. לאחר מכן, התחל במשימות האופטימיזציה שלך עם אותם דפים החשובים ביותר לעסק שלך ומקבלים את רוב הביקורים.

בחר שרת רב עוצמה

 רוצה לדעת מה הפרמטרים לבחירת חברת אחסון ? לחץ כאן למידע נוסף.
ישנם 3 סוגים של שירות אחסון אתרים:

 • אחסון משותף: זו האופציה הזולה ביותר, אך גם זו שנותנת את התוצאות הגרועות ביותר. במערכת זו אתה משתף הכל עם אתרים אחרים, כגון מעבד, זיכרון RAM, אחסון וכו’.
 • שרת וירטואלי פרטי (VPS): זוהי מערכת חצי משותפת וחצי אישית,  משאבים מסוימים הם שלך באופן בלעדי, אבל אחרים משמשים את כולם.
 • שירות אחסון או שרת ייעודי: זוהי מערכת בה לא תצטרך לחלוק משאבים עם אתר אחר, זו הבחירה האידיאלית, אך היקרה ביותר.

אופטימיזציית מהירות

הצג תמונות מרשימות אך לאחר אופטימיזציה

אנו יודעים שקונים מקוונים דורשים תמונות של מוצר, ויתרה מכך שאלו צריכים להיות באיכות טובה ולאפשר את הצגת המוצר באופן מפורט.
במבט ראשון נראה שאי אפשר להשיג זאת מבלי למלא את השרת שלך עם הרבה תמונות באיכות גבוהה. אך לאיכות אין קשר למשקל, ואופטימיזציה של קבצי התמונות שלך היא הצעד העיקרי הראשון להשגת מהירות באתר מכירות .
השתמש בתמונות טובות יותר בפורמט JPG והקטן את הממדים שלהן (טען תמיד את הגודל המדויק שאתה צריך, במקום לצמצם אותן בעורך האינטרנטי שלך),ישנם כלים רבים בחינם באינטרנט למיטוב התמונות שלך במינימום מאמץ.

הגבל את מספר התוספים באתר שלך

ככל שתוסיף יותר תוספים לאתר שלך, כך הוא יטען לאט יותר, אז איך אתה יכול לשפר את השירותים שלך ולהוסיף תכונות נוספות?
ראשית, אתה צריך לשמור על סדר ורציונליות במשימה כזאת ולבצע בדיקה מדוקדקת, ולהחליט אילו פונקציות נוספות האתר שלך באמת צריך ואילו מהתוספים פשוט מוסיפים רעש ובעיות בסיסיות.
האם האפקט ‘קרוסלת תמונות’ באמת משנה את ההמרות שלך? האם החנות שלך באמת זקוקה לחלון קופץ בכל עמוד בקטגוריות המוצרים? תוספים הם החברים שלך, אבל כמו עם חברויות, אתה צריך לדעת לבחור אותם היטב.

הוסף תוסף כדי לנקות (ולשמור) זיכרון מטמון

זה נשמע כמו אוקסימורון, מצד אחד הרגע המלצנו לך לצמצם את התוספים שלך. מצד שני, מה הטעם לנקות ולשמור על מטמון בעת ​​ובעונה אחת?חשוב לנקות את זיכרון המטמון של הדפים שלך מכיוון שתוסף ייעודי יכול לומר לך היכן יש תמונות וקבצים שיש לדחוס כדי לשפר את הביצועים.

עם זאת, קיימת תכונה שימושית נוספת: תוסף שמירת מטמון יאפשר לאתר שלך להיזכר כאשר משתמש ביקר באתר שלך בעבר. בדרך זו, בביקורים הבאים, מסמכי HTML, תמונות וקבצי Javascript כבר ירדו והטעינה תהיה מהירה יותר.

צמצם את בקשות ה- HTTP 

בקשת HTTP מתרחשת בכל פעם שאתר האינטרנט שלך צריך להוריד את הפריטים שהוא מורכב מהם, מתמונות ועד לסקריפטים.
ככל שמספר בקשות ה-HTTP גבוה יותר, כך הטעינה איטית יותר,  במיוחד אם אתה עובד על אחסון משותף. לכן צמצום שלהם יחד עם שילוב של קבצי HTML, CSS ו- JavaScript חיוניים בכדי לייעל את ביצועי החנות המקוונת שלך.

הרחב את הרשת שלך באמצעות פלטפורמות אחרות ו- CDN (רשת אספקת תוכן) השרת שלך עשוי להיות מצוין, אך יתכן שלא כדאי להעמיס אותו עם המשקל המלא של אתר האינטרנט שלך.

אם יש שיא של תנועה באתר יום אחד, כל המשתמשים ישלחו בקשות לאותו שרת, מה שעלול לגרום לעומס ולאיטיות.

רשת CDN או רשת אספקת תוכן, מאחסנת עותקים של הנתונים שלך ברשת גדולה כך שהיא מרחיבה את זמינות השרתים. בצורה כזאת, כל בקשת העלאה תתבצע מהשרת הקרוב ביותר לכל משתמש, ולא תמיד משרת בודד (שעשוי להיות רחוק גיאוגרפי) דרך יעילה נוספת היא לבדוק אם אתה יכול לחלק את האחסון של חלק מהמשאבים שלך ברשתות או בשרתים אחרים כדי להאיץ את הטעינה של אותם פריטים.

לסיכום

שיפור זמן הטעינה של אתר האינטרנט שלך צריך להיות יעד מרכזי בכדי לייעל את החנות המקוונת שלך.
קל מאוד לבצע בדיקת מהירות טעינה באתר האינטרנט שלך והיא יכולה לספק נתונים אמינים ושימושיים כדי להתחיל לשפר את ביצועי האתר ללא דיחוי. השפעת מהירות הטעינה על רווחי העסקים יכולה להיות עצומה ואתר מהיר יראה בקרוב שיפורים הן בתנועה והן בהמרות , לעזרה בנושא צור איתנו קשר שיחת ייעוץ בחינם !

תפריט ניווט מהיר
  Add a header to begin generating the table of contents
  Scroll to Top
  לאן תלך?! דבר עם מומחה איקומרס!